Amazon відкриє склад за 21 млн доларів в мексиканській Тіхуані

Компанія завершує підготовку до відкриття високотехнологічного складського комплексу в Тіхуані вартістю 21 млн доларів менше в ніж в п’яти кілометрах від кордону з США, повідомляє Vice. Фасади нового комплексу підпирають відомі нетрі самого західного міста в Латинській Америці.

Кадри нового складу на тлі руїн, в яких змушені тулитися люди, вмить облетіли інтернет. “Так виглядає антиутопія нашого часу, і та нерівність, яку вона виробляє”, – відгукнулися користувачі Reddit.

“Amazon створив 15 тисяч робочих місць в Мексиці з тих пір, як компанія прийшла на ринок країни. Новий склад в Тіхуані дасть місту 250 нових вакансій. Ми не занижуємо оплату працівникам, забезпечуємо їх пільгами. Ми намагаємося зміцнити місцеву економіку і дуже сподіваємося, що наша участь дасть жителям Мексики нові перспективи для зростання”, – прокоментувала Маріса Вано, прес-секретар Amazon.

Компанія вже давно розгортає потужності по всьому світу, проте в останні роки в Amazon змістили фокус на країни Латинської Америки, особливо Мексику.

Мер Тіхуани вже прокоментував прийдешнє відкриття складу, висловивши підтримку великого бізнесу, і зарахував до плюсів приходу Amazon скорочені терміни доставки товарів в агломерації Мехіко, а також нагадав, що тепер замовлення доїдуть в будь-який куточок Мексики не більше ніж за два дні.

Раніше журналісти Reuters з’ясували, що представництво Amazon в Мексиці працює зі складами за контрактами субпідряду, що призводить до порушення всіляких постанов місцевого трудового кодексу: затримкам зарплати, багатогодинним переробкам, не кажучи вже про неоплачуваних відпустках.

Також всі дев’ять складів Amazon в Мексиці не підкоряються єдиному апарату управління. Склад в Тіхуані відкриється в кінці місяця. Оскільки Тіхуана розташована близько до США, в місті вище оплата праці, в середньому 10.7 доларів на годину.