Укрпошта оголосила тендер на будівництво першого сортувального центру в Київській області

Національний поштовий оператор розпочав проведення відбору підрядника на будівництво сортувального центру (складського комплексу) «HUB_KyivEast» через систему електронних закупівель Рrozorro. До участі запрошуються учасники з досвідом реалізації проектів із будівництва об’єктів промислового призначення. Комерційні пропозиції компаній, що мають бажання взяти участь у торгах, можуть подати до 6 червня включно. Очікувана вартість будівництва сортувального центру складає $50 млн з ПДВ.

«Будівництво сортувального центру нового зразка – нова сторінка в історії усієї Укрпошти. Це перше за 42 роки будівництво такого масштабу, і рішучий стрибок від поштових мішків і ручного сортування до автоматизованих ліній і блискавичної швидкості операцій. Ми як завжди зробили все відкрито і прозоро з ретельною підготовкою і попереднім обговоренням усіх деталей з ключовими гравцями на ринку. Дякую усій команді, яка працює над проектом і крок за кроком перетворює компанію з «неповороткого динозавра» на конкурентного логістичного оператора. Попереду – найцікавіше», – відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Переможець тендеру, який запропонує найбільш економічно вигідну пропозицію, зможе укласти відповідні договори з Укрпоштою.

Співпраця Укрпошти із переможцем торгів можлива за одним з двох варіантів – або в формі інвестиційного договору або в формі договорів оренди та купівлі-продажу нерухомого майна.

У разі якщо буде укладено інвестиційний договір – переможець здійснює проектування та будівництво, після чого вводить в експлуатацію та оформлює право власності на сортувальний центр «HUB_KyivEast» за АТ «Укрпошта». А національний поштовий оператор приймає об’єкт в експлуатацію та сплачує його вартість.

У випадку укладання договору купівлі-продажу та договору оренди Укрпошта орендує спроєктований та збудований переможцем сортувальний центр «HUB_KyivEast», водночас сплачуючи за нього по договору купівлі-продажу з подальшим переоформленням права власності.

Для участі в процедурі відбору обов’язкова відповідність таким кваліфікаційним критеріям, як наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості, досвід у реалізації та завершенні проєктів з будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки до завершення якого залишилось не менше 10 років та зобов’язання, за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження.
Крім того, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Києва або на відстані не більше 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

Більш детально ознайомитись із умовами закупівлі можна за наступними посиланнями:

1) Варіант концепції інвестиційного договору: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-11-006592-b

2) Варіант концепції купівля-продаж та договір оренди https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-11-006687-b

Попередньо Укрпошта опрацювала пропозиції ринку для підготовки тендерної документації, що забезпечить відкриту міжнародну конкуренцію, рівні умови для всіх учасників, справедливість та прозорість процесу, вибір економічно найвигіднішої пропозиції.

Як повідомлялося, у рамках стратегії модернізації Укрпошта залучила близько 100 млн євро для будівництва автоматизованих сортувальних хабів, регіональних депо та закупівлі автомобілів для пересувних відділень. Зокрема, проєкт модернізації логістичної мережі оцінюється у 60 млн. євро. Відповідні угоди було укладено восени 2020 року за участі Укрпошти, Міністерства інфраструктури України та цих міжнародних фінансових установ. Проєкт модернізації логістичної мережі розроблений спільно Укрпоштою та PricewaterhouseCoopers (PwC) у 2019-2020 рр., в рамках якого буде зведено 7 автоматизованих сортувальних центрів та 62 напівавтоматизованих депо. Планується побудувати сортувальні центри за моделлю Build-to-Suit, а також придбати, змонтувати та ввести в експлуатацію сортувальне обладнання для цих об’єктів.