Linde: Інноваційні електронавантажувачі з 50-річною історією успіху

Linde Material Handling досягла значного етапу – нове покоління електричних навантажувачів готове до виходу на ринок

Німецька промислово-торгова виставка, яка відбулася в Ганновері у березні 1971 року, започаткувала момент, який переріс у 50-річну історію успіху. Саме тоді Linde Material Handling представила свій перший електричний навантажувач. З тих пір, компанія Linde MH зробила вагомий вклад у розвиток електромобільності, завдяки численним технічним інноваціям, та стала європейським лідером ринку в сегменті вилочних електронавантажувачів. Зараз наближається чергова важлива подія: у червні відбудеться запуск нового покоління навантажувачів, що поєднує в собі “найкраще з двох світів”, тим самим ставлячи електричний вилочний навантажувач на один рівень із навантажувачами з двигуном внутрішнього згоряння.

Сьогодні Linde MH не лише пропонує своїм клієнтам величезний асортимент навантажувачів із електричним приводом та різноманітними енергосистемами, але також використовує свій досвід для електрифікації транспортних засобів усіх видів – від звичайних вагонів до тролейбусів.

Коли на початку 1970-х років було випущено перший вилочний навантажувач Linde із електричним приводом, величезний потенціал електричної мобільності ще не передбачався. Розробка в першу чергу була спрямована на те, щоб запропонувати навантажувач для роботи у внутрішніх приміщеннях. Основними особливостями першої електричної серії навантажувачів вантажопідйомністю від 1 до 1,5 тон був двохмоторний привод ходу, який забезпечував маневрування на найменшому можливому радіусі розвороту, а також двохпедальне управління рухом, відтворене з гідростата. Ця функція була розроблена, щоб полегшити операторам керувати ходом навантажувача вперед та назад. Протягом наступних років попит на навантажувачі з електричним приводом постійно зростав. Це було пов’язано з тим, що кількість складів та розподільчих центрів також зростала, потребуючи обладнання без викидів СО2. Паралельно, вимоги до цих малошумних та беземісійних навантажувачів зросли: замовники бажали більшого корисного навантаження, більшої вантажопідйомності та більшої кількості моделей, щоб охопити нові сфери застосування у промисловості та торгівлі.

Компактний ведучий міст як визначний етап у розробці електронавантажувачів

Подальший розвиток електричних та цифрових технологій відкрив шлях до успішного розвитку електронавантажувачів Linde. У 1999 році до продуктової лінійки було додано модель із трифазним або асинхронним двигуном. Інженери Linde MH розробили спеціальні модулі живлення та управління для цього нового приводу. Це дало можливість поєднати збільшену продуктивність з високим рівнем надійності та здатністю працювати як у приміщенні так і зовні. Два тягових двигуни перемінного струму, що не потребують технічного обслуговування, підйомна гідравліка та усі компоненти управління були об’єднані в єдиний вузол – компактний ведучий міст. У 2006 році моделі Linde E14 -E20 були оснащені системою управління енергією, що забезпечило зниження її споживання. Вперше, навантажувачі оснастили бортовим зарядним пристроєм для гнучкої зарядки від розеток, а також верхнім розташуванням гідроциліндрів нахилу для більшої стабільності щогли. У 2010 році для 2-5 тонних моделей електронавантажувачів додали нові функції: ведучий міст з віброізоляцією, автоматичне ручне гальмо, цифровий індикатор заряду акумулятора та систему контролю тяги для відмінного зчеплення із поверхнею. Це задовольнило потреби багатьох споживачів і в чималій мірі посприяло тому, що Linde MH стала лідером на ринку контрбалансних електричних навантажувачів в Європі.

Історія успіху електричних вилочних навантажувачів Linde розпочалася на німецькій промисловій виставці в Ганновері у березні 1971 року. 50-а річниця збігається з випуском нового покоління електронавантажувачів, орієнтованих на майбутнє.

Безпека, ефективність, економічність, продуктивність

На додаток до більш високої продуктивності та низького енергоспоживання, ергономіка та безпека були серед головних вимог при розробці кожної нової серії навантажувачів. Тут також Linde MH неодноразово задавала темпи розвитку галузі протягом останніх 50 років. Багато додаткового обладнання та опцій продуктивності були першими у світі на момент їх виходу на ринок і залишаються унікальними особливостями Linde донині. Серед них система допомоги оператору Linde Safety Pilot: вона обмежує висоту підйому щогли при перевищенні допустимої вантажопідйомності і регулює швидкість руху в залежності від типу вантажу, що транспортується. Інший приклад – Linde Roadster. Цей електронавантажувач був розроблений без передніх стойок, що покращило загальну оглядовість та підвищило безпеку експлуатації.

Використання літій-іонної технології та паливних елементів на водні, як нових джерел енергії, стали подальшим етапом розвитку електричних навантажувачів за останні десять років. Ще більше інновацій обіцяє нове покоління вилочних навантажувачів Linde, яке буде запущено у червні цього року. «Завдяки абсолютно новій розробці наші електронавантажувачі нарешті наздоженуть наші потужні навантажувачі із ДВЗ», – повідомляє Стефан Прокош, старший віце-президент з управління брендами Linde MH.