Інноваційне додаткове обладнання для річтраків Linde

Компанія Linde Material Handling представляє дві нові опції для річтраків: датчик, що запобігає пошкодженню стелажів при зіткненні, і багатофункціональний джойстик, що забезпечує ефективне і ергономічне управління функціями висування і підйому щогли. Дане обладнання для річтраків Linde має ряд переваг для менеджерів парків техніки від скорочення витрат до підвищення продуктивності, а оператори річтраків можуть повністю зосередитися на обробці вантажів.

Пошкодження стелажних систем при зіткненнях є серйозною проблемою для менеджерів складів, оскільки це може призвести до значних витрат часу і коштів на їх відновлення. Пошкодження опор і стійок стелажів відбувається тоді, коли оператор річтрака маневрує перед стелажем і дивиться вгору, розміщуючи або виймаючи вантаж. Те, що відбувається на рівні підлоги, може легко вислизнути з під уваги. Дослідження ринку показали, що пошкодження наносяться в основному вантажними лапами, в той час як вантаж, вила чи шасі рідше беруть участь у зіткненнях. Навіть невелика необережність може привести до серйозних проблем в роботі складу. Якщо рама стелажа має вм’ятини в шість міліметрів на відрізку в один метр, може бути втрачено до третини несучої здатності стелажа. Це означає, що певна кількість місць на стелажі більше не можна використовувати, і, отже, місткість складу зменшується. Ремонт і заміна деталей стелажа займає багато часу, місце на стелажі справа і зліва від пошкодженої рами повинно бути звільненим, а вантажі повинні бути тимчасово переміщені в інше місце. Це забирає робочий час і додаткові складські площі, порушує роботу складу і, тим самим, знижує його продуктивність.

Датчик захисту стелажів (RPS) для річтраків Linde визначає об’єкти, які потрапляють у фокус світлового променю перед ними. Якщо буде виявлено перешкоду, система допомоги динамічно зупиняє річтрак, тим самим перешкоджаючи пошкодженню.

Компанія Linde Material Handling вирішує цю проблему за допомогою датчиків захисту стелажів (RPS). Два спеціальних світлових датчики, які встановлено над вантажними лапами у захищеному корпусі, визначають об’єкти, що потрапляють у фокус світлового променя перед ними. Якщо буде виявлено перешкоду, система допомоги динамічно гальмує річтрак, тим самим запобігаючи пошкодженню стелажа. Датчики активізуються при швидкості руху менше п’яти км/год – це звичайна швидкість при маневруванні перед стелажем. Якщо швидкість руху річтрака перевищує п’ять км/год, наприклад, при переміщенні на великі відстані, система автоматично відключається. Ця технологія щонайкраще підходить для роботи на складі, тому що вона може працювати як при штучному освітленні, так і при денному світлі.

Датчик захисту стелажів для річтраків Linde забезпечує швидке і безпечне маневрування.

Датчик RPS виявився особливо корисним для компаній, чий штат операторів регулярно включає нових або тимчасових співробітників. Цим людям часто не вистачає досвіду, і вони неправильно оцінюють розміри річтрака. У таких випадках датчик RPS забезпечує цінну підтримку для швидкого, але безпечного маневрування техніки.

Датчик RPS доступний в якості додаткового обладнання для високопродуктивних річтраків Linde R14-R25 вантажопідйомністю від 1,4 до 2,5 тони, а також незабаром буде запропонований в якості опції для модернізації річтраків, придбаних раніше.

Новий багатофункціональний джойстик робить управління річтраком Linde ще більш комфортним. Всі гідравлічні функції об’єднані в одному елементі управління, і немає необхідності переміщати руку вгору чи вниз.

Другою новинкою, розробленою компанією Linde MH, став інноваційний багатофункціональний джойстик. Він робить управління ричтраком Linde ще більш комфортним і призначений для підтримки концентрації уваги оператора та піклування про його здоров’я, що в результаті призводить до підвищення продуктивності. На основі ергономічного дослідження у співпраці з Інститутом Фраунгофера (Fraunhofer Institute – IAO) і компанією Porsche Industriedesign був розроблений інноваційний інтерфейс взаємодії людини і машини. Результатом роботи став джойстик, яким можна легко управляти при природньому положенні руки оператора, і який зручно переміщати в усіх чотирьох напрямках. Подовжений підлокітник забезпечує додаткову опору для правої руки. Функціями руху річтрака, висуванням і підйомом щогли можна управляти інтуїтивно, прикладаючи мінімальні зусилля пальців і зап’ястя. Всі гідравлічні функції об’єднані в одному елементі управління, і немає необхідності переміщати руку вгору і вниз. Джойстик переміщується вперед і назад, щоб підняти або опустити щоглу, ліворуч і праворуч для управління висуванням щогли. Інтуїтивно зрозуміле управління призводить до підвищення продуктивності.

В якості опції для управління річтраками Linde доступний новий багатофункціональний джойстик. Він об’єднує в собі управління підйомом і опусканням щогли, нахилом каретки вил і боковим зміщенням, а також звуковим сигналом і зміною напрямку руху.

Приміщені з підлокітника в центр багатофункціонального джойстика два важелі для управління нахилом каретки вил і бічним зміщенням, тепер поєднують у собі дві додаткові функції: вони служать для управління нахилом і горизонтальним вирівнюванням каретки вил, а також вирівнюванням і центруванням бокового зміщення відповідно. Звуковий сигнал і важіль зміни напряму руху розташовані на лівій стороні багатофункціонального джойстика. Основною перевагою зручно розташованих компонентів є те, що всі команди управління можуть виконуватися інтуїтивно, навіть в рукавичках, так що увага оператора завжди зосереджено на обробці вантажу.