DHL прийме на роботу 2 тис. складських роботів до 2022 року

Міжнародна компанія експрес-доставки DHL оголосила про розширення партнерства з Locust Robotics. У минулому році гігант логістики збирався закупити у американського стартапу одну тисячу складських роботів. Тепер їх кількість подвоїлася. Автоматичні співробітники повинні приступити до роботи в 2022 році. Скільки робочих місць вони відберуть у складських співробітників-людей, компанія не розкриває.

DHL і Locust Robotics обговорювали можливість модернізації 350 з 430 північноамериканських складів компанії ще в 2018, але тоді постачальник не був обраний остаточно. З 2021 почалися пілотні випробування роботів, а пандемія ще більше підігріла інтерес до автоматизації складів, повідомляє TechCruch.

Оснащені датчиками інтернету речей машини можуть працювати пліч-о-пліч з людьми, допомагаючи їм комплектувати поштові відправлення. Їхня допомога збільшує продуктивність праці більш ніж удвічі.

За словами Маркуса Восса, директора з логістики DHL, компанія вже використовує понад 500 роботів на складах в США, Європі і Великобританії. До кінця 2021 року приєднається ще 500. Решта тисяча машин приступить до роботи в 2022. «Проте загальний потенціал роботів-вантажників на складах DHL набагато більше, тому ми впевнені, що досягнемо цілей, встановлених разом з Locus Robotics», – заявив він.

Locus – один з семи виробників робототехніки, з якими співпрацює DHL. У 2018 компанія оголосила про інвестиції в розмірі $300 млн в цю галузь, а в минулому році взяла на роботу понад 200 000 роботів тільки в США. За цим показником DHL порівнялася – або навіть обігнала – Amazon.

Здавалося б, автоматизація повинна була знизити травматизм серед складських робітників, але на ділі все навпаки. Як з’ясувало видання Reveal, через п’ять років роботи не тільки не змогли знизити кількість небезпечних факторів, а й довели склади Amazon до рекордних 14 тисяч серйозних травм до кінця 2019 року. Поточні показники на 33% перевищують рівень травматизму в порівнянні з 2016 роком.