Компанія Boston Dynamics представила мобільного робота для переміщення коробок на складі

Компанія Boston Dynamics представила мобільного робота для переміщення коробок на складі. Він складається з рухомої платформи і великої руки з присосками, що дозволяють піднімати вантажі масою до 23 кілограм і переміщати до 800 коробок на годину. Робот надійде в продаж в 2022 році.

Багато великих рітейлерів, такі як Amazon і Alibaba, вже кілька років використовують на своїх складах роботів, які переміщують посилки. Як правило, це невеликі низькі платформи, які під’їжджають під стійку з товарами і перевозять її на інше місце на складі. Такий підхід означає, що склад і стійки на ньому повинні бути влаштовані відповідним для роботів чином, а також разом з ними все одно необхідно використовувати для розвантаження конкретних товарів або людей, або роботів іншого типу.

Є також прототипи роботів, які можуть самостійно працювати з окремими предметами на складах, але вони мають серйозні технічні обмеження, що не дозволяють застосовувати їх на практиці: низьку швидкість роботи в випадку з роботами від Hitachi і inVia, можливість роботи тільки з невеликими предметами, як у прототипі від IAM Robotics, або необхідність в спеціальних стелажах з направляючими рейками, які, наприклад, потребує робот SqUID, що піднімається по стелажах за потрібною коробкою.

Boston Dynamics представила комерційного робота Stretch, який здатний швидко перетягувати коробки або інші великі предмети і не вимагає будь-якої модифікації складу. Сам робот сконструйований для зручного розміщення на складі та його основа за розміром аналогічна стандартному піддону: 40 на 48 дюймів або 1 на 1,25 метра (такі розміри вказані в документації Boston Dynamics, але насправді метрові розміри стандартного ISO-піддону відрізняються на декілька міліметрів). Акумулятор робота також адаптований для реальних застосувань і дозволяє йому працювати протягом восьми годин або 16 при використанні додаткового модуля.

На рухомій колісній основі встановлена ​​велика рука з сімома ступенями свободи і щогла з візуальними датчиками для навігації. На кінці руки розташовується набір присосок, що дозволяє роботу піднімати коробки та інші вантажі масою до 23 кілограмів. Аналогічне захоплення з присосками використовувався на прототипі Handle, який також призначався для переміщення коробок на складах. В інтерв’ю IEEE Spectrum один з керівників Boston Dynamics зазначив, що компанії довелося перевести зусилля інженерів з розробки балансуючого робота Handle на користь більш простого і стабільного Stretch, тому що випробування показали, що першому потрібно занадто багато місця і часу для переміщення.

Випробування нового робота показали, що він здатний працювати навіть всередині стандартного вантажного ISO-контейнера і розвантажувати коробки зі швидкістю до 800 одиниць на годину, що на думку розробників досить для переважної більшості складських завдань. Перед початком роботи роботу потрібна допомога від людини: його потрібно направити до місця розташування коробок і показати цільове місце, після чого сама погрузка буде відбуватися автономно.

Поки робот знаходиться на стадії доопрацювання. Найближчим часом Boston Dynamics почне тестувати роботів разом зі сторонніми компаніями і відпрацьовувати з їх допомогою реальні сценарії використання. Паралельно з цим інженери будуть адаптувати вузли робота для здешевлення і підготовки до початку серійного виробництва і продажів, які повинні початися в 2022 році.

Крім Stretch, який надійде в продаж в наступному році, у Boston Dynamics є два інших комерційних продукта: чотириногий робот Spot, який недавно оновили, а також програмно-апаратне забезпечення Pick для сторонніх маніпуляторів, що дозволяє їм автономно хапати і переміщати предмети. Також у Boston Dynamics є і прототипи, які поки не дійшли до серійного виробництва: людиноподібний робот Atlas і двоколісний Handle, але, судячи з усього, його розробка буде згорнута на користь нового складського робота Stretch.