Роботи Boston Dynamics Stretch отримали роботу у логістичній компанії DHL

Boston Dynamics, відома завдяки своїм сміливим розробкам у сфері робототехніки, останніми роками наголошує на виробництві обладнання для логістичної галузі — одного з найскладніших і потенційно прибуткових секторів сучасної робототехніки. Сьогодні компанія оголосила про перший комерційний контракт на штабелеукладачі Stretch — він використовуватиметься на складах DHL.

Логістичний гігант DHL інвестує $15 мільйонів у Boston Dynamics у рамках угоди. Та, у свою чергу, поставить DHL парк роботів на кілька складів по всій Північній Америці протягом трьох років, де вони займуться розвантаженням вантажівок. Точна кількість роботів, які надає компанія Boston Dynamics, поки не повідомляється.

Boston Dynamics повідомляє, що розгортання Stretch на складах DHL почнеться цієї весни, і логістична компанія планує поступово масштабувати роботів для виконання додаткових завдань на кількох об’єктах поетапно протягом наступних кількох років.

Stretch є величезною роботизованою рукою на пересувній базі. Рука має сім ступенів свободи та обладнана масивом присосок, за допомогою яких пристрій може захоплювати та переміщувати коробки максимальною вагою до 23 кг. Stretch обладнаний масивом камер та датчиків для навігації. Вбудовані батареї забезпечують безперервну роботу робота протягом восьми годин.

На перший погляд, Stretch здається досить простим пристроєм, проте на практиці роботу доводиться маніпулювати величезною кількістю ящиків, виконуючи складні тривимірні маневри у просторі. Звичайно, робот здатний переміщати лише коробки традиційної форми строго обмеженої ваги. Але, незважаючи на такі недоліки, логістичні компанії кажуть, що через величезну нестачу робочої сили існує гостра необхідність автоматизації. Торік транспортна та логістична галузі США повідомили про рекордні 490 тисяч незаповнених вакансій.