Різдвяний сезон розпродажів у ЄС під загрозою через гострий дефіцит кваліфікованого персоналу у логістиці

За висновками агенції з працевлаштування Staffery GmbH, цього року різдвяний сезон розпродажів опинився під загрозою через гострий дефіцит кваліфікованого персоналу у логістиці. Багато компанія, які досі боролися з величезними проблемами у постачанні, можуть просто не встигнути з доставкою товарів у визначений термін. В результаті значний відсоток повернеться назад на склади. Адже подарунки на Різдво через кілька тижнів після закінчення свят уже нікому не будуть потрібні.

За словами керівника Staffery GmbH Свена Конзака, нинішній рік може виявитися рекордним за потенціалом. Багато європейців добре почуваються з фінансової точки зору та готові витрачати на подарунки значно більше, ніж у попередні роки. Однак роздрібна торгівля та електронна комерція у 2021 році потерпає від гострої нестачі потужностей. Компанія готові винаймати якнайбільше людей, платити за роботу високі зарплати, але де брати кваліфікований персонал?

У зв’язку з цим Staffery рекомендує винаймати тимчасових працівників навіть трохи раніше, ніж вони реально знадобляться. По-перше, так можна зарезервувати для себе трудові ресурси. По-друге, люди охочіше прийдуть саме до вас, якщо їх винаймати на місяць-півтора, а не на два-три тижні. Така пропозиція виглядатиме вигіднішою.

Також бізнесу радять приділити увагу саме кваліфікованим кадрам, шукати серед тих, хто уже виконував таку роботу минулого та позаминулого року. Варто поспішати, бо таких претендентів інші роботодавці розберуть найпершими. Нарешті, Staffery радить запускати штучний інтелект у систему підбору кадрів. Зрозуміло, що до майбутнього Різдва зробити це навряд чи встигнуть. Але надалі ШІ може стати надійним помічником у пошуку персоналу, у тому числі тимчасового на високий сезон.