Уряд Сполучених Штатів має намір примусити компанію Amazon продати свій логістичний підрозділ

Уряд Сполучених Штатів має намір примусити компанію Amazon продати свій логістичний підрозділ через те, що Американський інтернет-гігант дедалі міцніше займає на ринку позицію як монополіст. Крім того, американські урядовці наголошують, що Amazon останнім часом ускладнює доступ до своєї платформи для компаній, які можуть стати його конкурентами хоча б окремих сегментах.

Питання про Amazon минулого тижня розглядалося у Конгресі США. А комітет палати юстиції схвалив законопроект, який має покласти край монопольному становищу будь-якого інтернет-гіганта. До речі, окрім цього законопроекту, американські законодавці розглядають іще п’ять, яка мали би обмежити монополії у галузі високих технологій.

Появі цих документів передувало вивчення ситуації на рику, результати якого викладені у 450-сторінковому звіті. Як повідомляють експерти, не виключено що проблеми виникнуть також у таких компаній, як Facebook чи WhatsApp.

Нагадаємо, що за останні п’ять років гігант електронної комерції Amazon збільшив частку своїх посилок, доставлених через власну мережу, з 30% до приблизно 60-70%. Компанія інвестувала у велику кількість автоматизованих складів, мережу середньої милі, яка їх з’єднує, та найняла понад 100 000 водіїв. Крім того, вона витратила значні кошти на розробку робототехніки.