Amazon оформляє патент на систему динамічного сортування посилок

Amazon оформляє патент на систему динамічного сортування посилок. За словами фахівців, у дечому вона повторює вже відому ідею планування маршрутів, втілену на базі іншого торгового гіганта – Walmart.

Йдеться про організацію роботи центрів сортування як ділянки, на якій посилки розподіляються між водіями останньої милі. У нещодавно поданій заявці на патент Amazon описує ідеї стосовно оновлення та удосконалення вже відомої технології.

За словами авторів розробки, традиційний спосіб організації центрів сортування не передбачає великої гнучкості. У стандартній моделі сортування відбувається відповідно до географії районів, до яких здійснюється доставка. Але тут постійно виникають ситуації, коли одні машини виявляються недовантаженими, а інші – навпаки, перевантаженими.

Amazon пропонує динамічно змінювати зонування у залежності від кількості замовлень. Це можна робити щотижня чи навіть щодня. Система має працювати таким чином:

  • З центру виконання до центру сортування надходить оперативна інформація про пакунки, які потрібно відправити у наступний період.
  • За допомогою машинного навчання складається прогноз додаткових замовлень, які надійдуть в останній момент.
  • Створюється «трасування пакетів», в якому визначається послідовність доставки пакетів у межах географічної локації.
  • Відбувається розбиття на зони сортування з розрахунком, щоб таких було якомога менше.
  • Кожна посилка потрапляє у зону сортування після сканування етикетки.
  • Коли пакети надходять до зони сортування, драйвер доставки визначає маршрутизацію.

Amazon розглядає свою нову систему як щось придатне для оновлення в режимі реального часу. Окрім іншого, тут легко враховувати затримки, які неодмінно будуть виникати у процесі роботи. Шлях доставки також підлягає оптимізації.