У Чехії продають вантажівку Tatra 148 з реактивним двигуном від МИГ-15

На порталі RajVeteranu.cz з’явилося оголошення про продаж незвичайної вантажівки. Йдеться про модель Tatra 148, оснащеної реактивним двигуном від радянського винищувача МІГ-15.

В описі до оголошення уточнюється, що до цього машина використовувалася в празькому аеропорту, а її пробіг становить всього 42 000 км. Всього було зроблено три таких вантажівки. Вартість виставленого на продаж екземпляра повідомляється за запитом.

Установка двигуна від літака практикувалася на машини аеродромної служби. Тепло, що виділялося від працюючого двигуна використовувалося для швидкого очищення злітно-посадкової смуги від снігу і льоду.

Крім того, уточнюється, що реактивний двигун можна використовувати і за іншим призначенням. Так, на тязі стандартного 12,7-літрового V8 потужністю 231 кінських сил вантажівка Tatra 148 прискорювався максимум до 60 км/ч. А ось якщо запустити двигун від літака, то швидкість машини зростала в два з половиною рази – до 150 км/ч.

Виставлений на продаж екземпляр був випущений в 1977 році, вантажівка повністю знаходиться на ходу, а за весь час у неї один власник.