Toyota Motor Corporation побудує розумне місто для тестування передових технологій

Японська компанія Toyota Motor Corporation отримала дозвіл на будівництво розумного міста Woven City біля підніжжя Фудзіями і приступила до підготовчих робіт. Автовиробник створить розумну інфраструктуру на базі старого заводу, а загальна площа міста становитиме 700 тис. квадратних метрів. Компанія називає Woven City першим в світі програмованим містом, орієнтованим на автономні технології і безпілотні автомобілі.

«Ключові особливості Woven City – це людина в центрі всього, живі лабораторії і постійний розвиток. Ми беремо на себе завдання по створенню майбутнього, в якому різні люди з різним минулим зможуть жити щасливо», – повідомив президент Toyota Motor Акіо Тойода.

Як повідомляє Asia Nikkei, перша інформація про розумне місто Woven City була розкрита в січні минулого року на виставці Consumer Electronics Show 2020. На той момент Toyota ще не провела переговори з японськими регуляторами і не представила детальну дорожню карту. Тепер дії автовиробника повністю схвалені, а будівництво вже почалося.

Вулиці Woven City будуть розділені на три категорії. Перша буде відведена під автоматизований транспорт і безпілотних роботів, друга призначена для пішоходів, а третя – для людей з особистими автомобілями без автопілота. Toyota також планує прокласти додаткову підземну дорогу для перевезення вантажів. За всіма пересуваннями і роботою міста буде стежити ІІ, підключений до камер і автомобілів на дорогах. За заявами компанії, технологічні процеси Woven City спрямовані на вирішення поширених соціальних проблем.

Toyota вибрала незвичайний підхід для заселення Woven. На першому етапі проекту в місті будуть проживати близько 360 жителів. В першу чергу це будуть інженери компанії, до них приєднаються сім’ї з літніх подружжь, а також сім’ї з маленькими дітьми. Таким чином автовиробник збирається довести, що тестовані в місті технології позитивно впливають на життя різних груп населення, в тому числі що вимагають особливих умов. Пізніше місто розшириться до 2 тис. жителів. Уже відомо, що це будуть переважно технічні фахівці самої Toyota Motor.

Передбачається, що Woven City стане пілотним проектом компанії з відпрацювання перспективних технологій на основі ІІ, які в наслідку можуть бути упаковані в самостійні продукти Toyota або навіть скласти окрему лінійку продуктів. Компанія має намір використовувати досвід і технології, створені в рамках міста, для розвитку підприємств по всьому світу і підтримки партнерів по бізнесу. Представники Toyota закликали потенційних партнерів до співпраці і реалізації спільних проектів в рамках Woven City.