Daimler і Volvo завершили операцію зі створення спільного підприємства з виробництва паливних елементів для вантажівок

Дві автокомпанії завершили операцію зі створення спільного підприємства з виробництва паливних елементів, про яке вперше було оголошено в квітні 2020 року.

Компанії Daimler Truck і Volvo Group оголосили про закриття угоди, в рамках якої буде створено спільне підприємство з розподілом акції 50 на 50. Нова фірма отримала назву Cellcentric GmbH & Co. KG. Уточнюється, що Volvo Group придбала 50 відсотків акцій Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG за 600 мільйонів євро.

Спільне підприємство буде розробляти, виробляти і продавати системи паливних елементів, які будуть використовуватися в важких вантажівках. В даний час Daimler Truck і Volvo Group планують приступити до випробувань вантажівок з паливними елементами через три роки.

Серійне виробництво почнеться в другій половині десятиліття. Хоча обидві компанії мають рівні інтереси в спільному підприємстві, вони прагнуть вказати, що залишаються конкурентами у всіх інших областях, таких як автомобільні технології та інтеграція паливних елементів в вантажівки.

«Створюючи це спільне підприємство, ми ясно показуємо, що віримо в водневі паливні елементи для комерційних автомобілів. Але для того, щоб це бачення стало реальністю, інші компанії та установи також повинні підтримати і внести свій вклад в цей розвиток, не в останню чергу для створення необхідної паливної інфраструктури», – заявив в минулому році виконавчий директор і президент Volvo Group Мартін Лундштедт.

Daimler і Volvo хочуть зробити спільне підприємство провідним світовим виробником паливних елементів, допомагаючи світу зробити крок до кліматично нейтральних і екологічно безпечних перевезень до 2050 року.

«Ця спільна ініціатива з Volvo Group є важливою віхою в забезпеченні використання вантажівок і автобусів на паливних елементах на наших дорогах», – додав член правління Daimler AG і голова правління Daimler Truck AG Мартін Даум.