Maersk інвестує в наземну логістику і електронну комерцію

Найбільший в світі оператор контейнерних перевезень і логістики Maersk оголосив про два придбання, покликаних посилити логістичний бізнес групи в сегменті електронної комерції в умовах зростаючого значення компетенцій в області вибудовування ефективних логістичних ланцюжків від «виробництва до дивана» споживача, і відповідно до довгострокової стратегії, спрямованої на створення «глобального інтегратора логістики».

Два нових придбання Maersk – американська логістична компанія Visible Supply Chain Management, що спеціалізується на доставці посилок і надання послуг в області виконання замовлень, розміщених в інтернет-магазинах, і голландська компанія B2C Europe, оператор технологічної платформи для операторів ринку експрес доставки відправлень електронної комерції в Європі – коштують більше 920 млн доларів США.

«Швидко мінливі моделі споживання і розвиток цифрових платформ прискорюють догляд споживання в онлайн змінюючи бізнес-моделі в усьому світі. Багато клієнтів Maersk констатують значне зростання інтернет-продажів у міру того, як вони приймають стратегії, які пріоритизують цифровізацію”, – сказав генеральний директор Maersk Ocean & Logistics Вінсент Клерк.

Глава логістичного дивізіону групи Аймерік Чандавуан повідомив, що група має намір створити глобальний сервіс для доставки відправлень електронної комерції споживачам. Visible SCM’s має дев’ять фулфілмент-центрів в США, які доповнять власну складську мережу Maersk в Північній Америці. Він обробляє 200 тис. замовлень в день і 200 млн в рік використовуючи власні технологічні рішення.

Друге придбання – голландська компанія B2C Europe є оператором онлайн платформи для організації доставки відправлень по Європі. B2C Europe спеціалізується на організації транскордонної доставки посилок для рітейлерів, власників брендів, а також для логістичних операторів, в т.ч. операторів кур’єрської доставки і 3PL. Угода підлягає погодженню з регуляторами.

В інтерв’ю Financial Times глава групи Сорен Скоу повідомив, що покупки нішевих операторів є «більш дешевим способом нарощувати бізнес», ніж мега-угоди. Однак він сказав, що у групи «є фінансові ресурси і готовність до більш великих угод», хоча немає поки відповідних об’єктів.